Upadek królestwa ★ Cały Serial ★ Online ★ Gdzie Oglądać?

Upadek królestwa ★ Cały Serial ★ Online ★ Gdzie Oglądać?

Oct. 10, 2015
Twoja ocena: 0
7 1 głos

Sezony i odcinki

1Sezon 1 Oct. 10, 2015
2Sezon 2 Mar. 16, 2017
3Sezon 3 Nov. 19, 2018
4Sezon 4 Apr. 26, 2020
5Sezon 5 Mar. 09, 2022

„Upadek królestwa” (ang. „The Last Kingdom”) to serial telewizyjny, który zanurza widzów w brutalnym, ale fascynującym świecie IX-wiecznej Anglii, gdzie Sasi i Wikingowie toczą zaciekłe walki o dominację nad rozbitymi królestwami Brytanii. Adaptowany z popularnego cyklu powieści „Wojny Wikingów” autorstwa Bernarda Cornwella, serial zyskał uznanie zarówno za wierność źródłowemu materiałowi, jak i za dynamiczną narrację.

Fabuła

Centralną postacią serialu jest Uhtred z Bebbanburga, syn saskiego szlachcica, którego w dzieciństwie porwali Wikingowie. Wychowany w kulturze skandynawskiej, młody Uhtred (Alexander Dreymon) wyrasta na zdolnego wojownika. Jednak mimo wikingowskiego wychowania, nie może zapomnieć o swoich saskich korzeniach. Jego życie to nieustanna walka o tożsamość, lojalność oraz dążenie do odzyskania swoich prawowitych ziem w Bebbanburgu. Uhtred zostaje uwikłany w polityczne i militarną walkę króla Alfreda Wielkiego (David Dawson), którego Królestwo Wessex jako jedyne stawia skuteczny opór najeźdźcom z północy.

Postacie i rozwój

Alexander Dreymon w roli Uhtreda dostarcza przekonującej interpretacji postaci, oscylującej między dwoma światami. Jego wewnętrzne rozterki przedstawiono z subtelnym niuansem, a jego lojalność i honor stają się centralnymi motywami w serialu. Z kolei David Dawson jako król Alfred ukazuje skomplikowaną postać władcy, który musi równoważyć między brutalną siłą a dyplomacją. Chce bowiem zachować swoje królestwo i wprowadzić w nim trwałe reformy. Postacie te są otoczone równie barwną obsadą, z której każda wnosi coś unikalnego do opowieści.

Polecamy:  Wielka Woda ★ Cały Serial ★ Online ★ Gdzie Oglądać?

Styl narracyjny i realizacja wizualna

Upadek królestwa cały serial imponuje wysoką jakością produkcji. Scenografię, kostiumy i choreografię walki dopracowano w najmniejszych szczegółach. A to pomaga widzom zanurzyć się w mroczne czasy, kiedy to Anglia była areną krwawych konfliktów. Walki są brutalne i realistyczne, co dodaje serialowi surowości i autentyczności. Sceny bitew wyjątkowo dobrze zrealizowano, a dynamika akcji utrzymuje napięcie przez całą narrację.

  1. Cały serial Upadek królestwa online to nie tylko historia o wojnie i zdradzie, ale także opowieść o poszukiwaniu tożsamości i odbudowywaniu życia w nieustannie zmieniającym się świecie.
  2. Serial bada złożoność ludzkich emocji i relacji, a także pokazuje, jak przeszłość kształtuje przyszłe decyzje.
  3. Rozważania Uhtreda na temat tego, kim jest – Wikingiem, którym został wychowany, czy Sasiem, którym się urodził – dodają głębi psychologicznej do jego postaci i całości narracji.

Reakcje krytyczne i kulturowe znaczenie

Serial zyskał szerokie grono fanów dzięki swojej szczegółowości historycznej oraz emocjonalnie zaangażowanej fabule. „Upadek królestwa” jest często porównywany do innych produkcji z gatunku historycznego, takich jak „Wikingowie”. Ale wyróżnia się dzięki swojej zdolności do głębszego zagłębiania się w emocjonalne i kulturowe aspekty swojej epoki.

Podsumowując, „Upadek królestwa” to serial, który zasługuje na uwagę nie tylko miłośników historii. Znakomicie zrealizowane sceny bitew, rozbudowane postacie i głęboka narracja sprawiają, że jest to dzieło kompleksowe i satysfakcjonujące. Alexander Dreymon prowadzi obsadę z charyzmatyczną obecnością, będąc jednocześnie sercem i duszą serialu. Dla tych, którzy szukają serialu łączącego dramat historyczny z bogatymi postaciami i moralnymi rozważaniami, Upadek królestwa cały serial okaże się doskonałym wyborem.

Polecamy:  Tego lata stałam się piękna ★ Cały Serial ★ Online ★ Gdzie Oglądać?

Dla każdego wielbiciela historycznych dramatów

„Upadek królestwa” to porywający serial, który wciągnie każdego wielbiciela historycznych dramatów. Akcja toczy się w IX wieku, kiedy Wielka Brytania była podzielona na wiele królestw. A Duńczycy nieustannie atakowali te tereny.

Główny bohater, Uhtred, to więc postać niezwykle intrygująca. Będąc synem saksońskiego szlachcica, został porwany przez Duńczyków i wychowany jako jeden z nich. Teraz staje przed trudnym wyborem. Pozostać wiernym swoim duńskim opiekunom, czy też powrócić do korzeni i walczyć u boku króla Alfreda, władcy samotnego królestwa Wessex.

Cały serial „Upadek królestwa” zapewnia widzom niezapomniane widowisko pełne epickich bitew, intryg politycznych oraz zaskakujących zwrotów akcji. Doskonała gra aktorska, imponująca scenografia i kostiumy przenoszą nas wprost w mroczne czasy wczesnego średniowiecza.

Pozycja obowiązkowa

  • Zachęcam wszystkich do obejrzenia tego serialu na platformie vodflix.pl, gdzie dostępne są wersje z lektorem, dubbingiem oraz napisami.
  • „Upadek królestwa” to więc pozycja obowiązkowa dla każdego fana gatunku!
  • Upadek królestwa to epicki serial historyczny, który oczaruje każdego miłośnika średniowiecznych opowieści.
  • Osadzony w mrocznych czasach inwazji Duńczyków na Wielką Brytanię, serial ten podróża w świat brutalnych bitew, intryg politycznych i osobistych wyborów.

Opis głównego bohatera

Główny bohater, Uhtred, to fascynująca postać, która zmaga się z konfliktem lojalności między krajem swego urodzenia a ludem, który go wychował. Jego historia pełna jest zwrotów akcji.  Widzowie będą kibicować jego drodze do odkrycia swojej prawdziwej tożsamości i odzyskania ziem przodków.

Polecamy:  Zapukaj do Moich Drzwi ★ Cały Serial ★ Online ★ Gdzie Oglądać?

Upadek królestwa cały serial online zachwyca epicką skalą, realistycznymi scenami batalistycznymi oraz świetną grą aktorską. Serial ten to obowiązkowa pozycja dla każdego, kto lubi zanurzać się w mroczną, pełną napięcia atmosferę średniowiecza. Zachęcam więc do obejrzenia Upadku królestwa na VODfix.pl z lektorem, dubbingiem lub napisami. To zatem serial, który zapadnie Wam głęboko w pamięć.

Streszczenie fabuły

Upadek królestwa vider to mroczny i ekscytujący serial historyczny, który wciąga widza od pierwszej chwili. Akcja rozgrywa się w IX wieku, kiedy Wielka Brytania była podzielona na wiele samodzielnych królestw, a Duńczycy zagrażali jej istnieniu. W centrum wydarzeń znajduje się postać Uhtreda, syna saksońskiego szlachcica, którego porwali Duńczycy i wychowany na wojownika. Jego lojalność jest nieustannie wystawiana na próbę, gdy musi dokonywać trudnych wyborów między krajem swojego urodzenia a ludźmi, którzy go wychowali.

Serial zachwyca świetną grą aktorską, realistycznymi scenami batalistycznymi oraz epicką opowieścią o narodzinach nowego narodu. Jeśli lubisz thrillery historyczne pełne intryg, walki o władzę i nieoczekiwanych zwrotów akcji, to „Upadek królestwa” jest pozycją obowiązkową. Gorąco zatem zachęcam do obejrzenia tego serialu na vodfix, gdzie dostępne są wersje z lektorem, dubbingiem i napisami.

Mateusz Solnik

Mateusz Solnik

Pomysłodawca i założyciel serwisu VODfix.pl. Dziennikarstwo to jego pasja, a zamiłowanie do Gwiezdnych Wojen trwa już ponad dwie dekady. Nie ogranicza się do jednego gatunku filmowego czy telewizyjnego, choć przyznaje, że horrory ogląda z pewną dozą obawy. Jest fanem efektownych superprodukcji, komedii z inteligentnym, uniwersalnym humorem oraz filmów, które zmuszają do myślenia. Najistotniejsze w kinie są dla niego emocje, które wywołuje.

Tytuł oryginalny The Last Kingdom
Ocena TMDb 8.3
Data pierwszej emisji Oct. 10, 2015
Ostatnia data emisji Mar. 09, 2022
Sezony 5
Odcinki 46
Średni czas trwania 60 minut

Twórca

Obsada

Udostępnij:

Podobne tytuły

Przystanek Alaska ★ Cały Serial ★ Online ★ Gdzie Oglądać?
Columbo ★ Cały Serial ★ Online ★ Gdzie Oglądać?
Szogun ★ Cały Serial ★ Online ★ Gdzie Oglądać?
Spartakus ★ Cały Serial ★ Online ★ Gdzie Oglądać?
Chyłka ★ Cały Serial ★ Online ★ Gdzie Oglądać?
Mr. Robot ★ Cały Serial ★ Online ★ Gdzie Oglądać?
Uwięzione ★ Cały Serial ★ Online ★ Gdzie Oglądać?
Ślepnąc od Świateł ★ Cały Serial ★ Online ★ Gdzie Oglądać?
Przyłbice i kaptury ★ Cały Serial ★ Online ★ Gdzie Oglądać?
Słoneczny Patrol ★ Cały Serial ★ Online ★ Gdzie Oglądać?
Tajna inwazja ★ Cały Serial ★ Online ★ Gdzie Oglądać?
07 zgłoś się ★ Cały Serial ★ Online ★ Gdzie Oglądać?