’Allo 'Allo! ★ Cały Serial ★ Online ★ Gdzie Oglądać?

’Allo 'Allo! ★ Cały Serial ★ Online ★ Gdzie Oglądać?

Sep. 07, 1984
Twoja ocena: 0
8 1 głos

Sezony i odcinki

1Sezon 1 Sep. 07, 1984
2Sezon 2 Oct. 21, 1985
3Sezon 3 Dec. 05, 1986
4Sezon 4 Nov. 07, 1987
5Sezon 5 Sep. 03, 1988
6Sezon 6 Sep. 02, 1989
7Sezon 7 Jan. 05, 1991
8Sezon 8 Jan. 12, 1992
9Sezon 9 Nov. 09, 1992

„’Allo 'Allo!” to brytyjski sitcom, który z humorem przedstawia losy właściciela kawiarni w okupowanej przez Niemców Francji podczas II wojny światowej. Serial, który debiutował w 1982 roku, szybko zdobył międzynarodową popularność dzięki swojemu unikalnemu humorowi i barwnym postaciom. Dzięki mistrzowskiemu połączeniu farsy, slapsticku i błyskotliwych dialogów, twórcy David Croft i Jeremy Lloyd stworzyli dzieło, które pozostaje w pamięci widzów jako jeden z najzabawniejszych sitcomów wszech czasów.

Fabuła i charakterystyka postaci

Głównym bohaterem serialu jest René Artois (grany przez Gorden Kaye), właściciel kawiarni w małym francuskim miasteczku, który musi lawirować między niemieckimi okupantami, lokalnym ruchem oporu oraz swoimi własnymi interesami. Jego życie komplikuje obecność dwóch angielskich lotników. Zostają ukryci w jego kawiarni przez ruch oporu pod dowództwem nieustraszonej Michelle (Kirsten Cooke). Dodatkowo, René zostaje wplątany w spisek dotyczący przechowania i ewentualnej kradzieży cennego obrazu van Clompa.

Postaci w serialu są przerysowane, ale właśnie w ich przesadzie tkwi urok „’Allo 'Allo!”. Od żony René, Edith (Carmen Silvera), która myśli, że jest wielką śpiewaczką, po nieszczęsnego niemieckiego oficera, porucznika Grubera (Guy Siner), który jest zakochany w René. Każda postać wnosi zatem do serialu swój własny, wyjątkowy humor.

Humor i styl – 'Allo 'Allo! cały serial

'Allo 'Allo! cały serial słynie z unikalnego stylu humoru, który polega na żartach językowych, nieporozumieniach oraz komediowych sytuacjach wynikających z absurdalnych intryg. Angielski żandarm Crabtree (Arthur Bostrom), mówiący po francusku z tak okropnym akcentem, że nikt go nie rozumie, jest jednym z wielu źródeł komizmu. Serial również bawi się stereotypami narodowymi, co było nowatorskie na swój czas i przyniosło produkcji zarówno fanów, jak i krytyków.

Polecamy:  Daleko od Szosy ★ Cały Serial ★ Online ★ Gdzie Oglądać?

Kontrowersje i krytyka

Chociaż 'Allo 'Allo! cały serial online jest powszechnie uznawany za klasyczny sitcom, nie obyło się bez kontrowersji. Głównie ze względu na lekkość, z jaką potraktowano temat II wojny światowej oraz stereotypy dotyczące różnych narodowości. Niektórzy krytycy zarzucali serialowi niewrażliwość, podczas gdy inni chwalili go za to, że przez śmiech potrafił zbliżyć ludzi.

Dziedzictwo w całym serialu 'Allo 'Allo! online

Dzięki niezapomnianym postaciom, inteligentnym dialogom i niebanalnym sytuacjom komediowym, „’Allo 'Allo!” zyskał status kultowego. Serial nie tylko bawił, ale i pozwalał widzom na chwilę zapomnienia o problemach codzienności. Oferując więc ucieczkę do świata, gdzie największym problemem jest ukrycie angielskiego lotnika lub zatajenie romansu.

Podsumowanie

'Allo 'Allo! cały serial to więcej niż zwykły sitcom. To satyra społeczna, która z błyskotliwością podchodzi do historii i kultury. Dzięki doskonałej obsadzie i twórcom, którzy nie bali się popychać granic komedii, serial pozostaje jednym z najbardziej lubianych i cenionych dzieł telewizyjnych, które sprawdzi się jako lekka rozrywka dla każdego, kto szuka humoru w najmniej oczekiwanych miejscach.

Serial „’Allo 'Allo!” to wyjątkowa komedia, której akcja rozgrywa się podczas II wojny światowej we Francji okupowanej przez Niemców. Historia skupia się wokół kawiarni prowadzonej przez Rene Artois, który stara się utrzymać równowagę pomiędzy niemieckimi okupantami, francuskim ruchem oporu oraz ukrytymi skarbami.

Ale beka!

Serial zachwyca nie tylko doskonałym poczuciem humoru, ale także wspaniałymi aktorami i doskonale napisanymi dialogami. Charakterystyczne dla produkcji są błyskotliwe żarty, absurdalne sytuacje oraz liczne zakręty fabularne, które trzymają widza w napięciu i rozśmieszają do łez.

Polecamy:  XO, Kitty ★ Cały Serial ★ Online ★ Gdzie Oglądać?

'Allo 'Allo! vider to prawdziwa perełka wśród komedii telewizyjnych, która zaskakuje swoją oryginalnością i świeżością pomimo upływu lat. Dzięki inteligentnemu humorowi i niepowtarzalnej atmosferze serial ten zasłużenie zdobył uznanie widzów na całym świecie. Polecam więc każdemu, kto lubi dobrą rozrywkę i chce się pośmiać z nieco szalonego poczucia humoru!

Humor w starym stylu

Serial „’Allo 'Allo!” to klasyczna brytyjska komedia, która zyskała ogromną popularność dzięki swojemu niepowtarzalnemu poczuciu humoru i zabawnym dialogom. Akcja rozgrywa się podczas II wojny światowej we Francji okupowanej przez Niemców. A głównym bohaterem jest René Artois, właściciel kawiarni, który uwikłuje się w szereg absurdalnych sytuacji.

Serial zachwyca nie tylko inteligentnym humorem, ale także barwnymi postaciami, takimi jak ekscentryczna Edith czy żądna zemsty Madame Fanny. Widowisko pełne jest szybkich dialogów, niespodziewanych zwrotów akcji i satyrycznych wątków politycznych.

Dla miłośników brytyjskiego humoru

„’Allo 'Allo!” to doskonała propozycja dla miłośników brytyjskiego humoru oraz fanów klasycznych sitcomów. Świetnie skonstruowane scenariusze i znakomite kreacje aktorskie sprawiają, że serial ten zasłużenie zdobył status kultowego. Polecam wszystkim poszukującym lekkiej i inteligentnej rozrywki!

Ponadto cały serial „’Allo 'Allo!” online to klasyczna brytyjska komedia, która zapewnia widzom mnóstwo rozrywki i śmiechu. Akcja rozgrywa się podczas II wojny światowej we francuskiej wiosce. Gdzie mieszka szereg barwnych postaci, takich jak René Artois, właściciel kawiarni, czy porucznik Gruber.

Uznanie i popularność

Humor serialu opiera się głównie na absurdalnych sytuacjach, nieporozumieniach oraz szybkich dialogach. Aktorzy wspaniale odgrywają swoje role, co sprawia, że historia staje się jeszcze bardziej zabawna i przekonywująca. „’Allo 'Allo!” to doskonały wybór dla miłośników brytyjskiego humoru oraz fanów klasycznych komedii telewizyjnych. Nie brakuje w nim inteligentnych żartów i kreatywnych pomysłów scenariuszowych. Seria ta z pewnością potrafi rozbawić i zrelaksować widzów po ciężkim dniu.

Polecamy:  Wodogrzmoty Małe ★ Cały Serial ★ Online ★ Gdzie Oglądać?

Dzięki swojemu nietuzinkowemu podejściu do tematyki wojennej oraz świetnie wykreowanym postaciom, „’Allo 'Allo!” zyskał uznanie i popularność wśród telewidzów na całym świecie. To produkcja, która zasługuje na uwagę i z pewnością dostarczy wiele dobrego humoru każdemu widzowi.

Mateusz Solnik

Mateusz Solnik

Pomysłodawca i założyciel serwisu VODfix.pl. Dziennikarstwo to jego pasja, a zamiłowanie do Gwiezdnych Wojen trwa już ponad dwie dekady. Nie ogranicza się do jednego gatunku filmowego czy telewizyjnego, choć przyznaje, że horrory ogląda z pewną dozą obawy. Jest fanem efektownych superprodukcji, komedii z inteligentnym, uniwersalnym humorem oraz filmów, które zmuszają do myślenia. Najistotniejsze w kinie są dla niego emocje, które wywołuje.

Tytuł oryginalny Allo Allo!
Ocena TMDb 7.7
Data pierwszej emisji Sep. 07, 1984
Ostatnia data emisji Dec. 14, 1992
Sezony 9
Odcinki 82
Średni czas trwania 30 minut

Twórca

Obsada

Gorden Kaye isRené Artois
René Artois
Carmen Silvera isEdith Artois
Edith Artois
Vicki Michelle isYvette Carte-Blanche
Yvette Carte-Blanche
Richard Marner isColonel Kurt von Strohm
Colonel Kurt von Strohm
Kim Hartman isPrivate Helga Geerhart
Private Helga Geerhart
Guy Siner isLieutenant Hubert Gruber
Lieutenant Hubert Gruber
Kirsten Cooke isMichelle Dubois
Michelle Dubois
Rose Hill isMadame Fanny
Madame Fanny
Kenneth Connor isMonsieur Alfonse
Monsieur Alfonse
Arthur Bostrom isOfficer Crabtree
Officer Crabtree
Udostępnij:

Podobne tytuły

Zwyczajny serial ★ Cały Serial ★ Online ★ Gdzie Oglądać?
Zbuntowany Anioł ★ Cały Serial ★ Online ★ Gdzie Oglądać?
Wednesday ★ Cały Serial ★ Online ★ Gdzie Oglądać?
Wodogrzmoty Małe ★ Cały Serial ★ Online ★ Gdzie Oglądać?
Rodzinka.pl ★ Cały Serial ★ Online ★ Gdzie Oglądać?
Niania ★ Cały Serial ★ Online ★ Gdzie Oglądać?
Włatcy móch ★ Cały Serial ★ Online ★ Gdzie Oglądać?
Upadek królestwa ★ Cały Serial ★ Online ★ Gdzie Oglądać?
Zmiennicy ★ Cały Serial ★ Online ★ Gdzie Oglądać?
Pingwiny z Madagaskaru ★ Cały Serial ★ Online ★ Gdzie Oglądać?
M*A*S*H ★ Cały Serial ★ Online ★ Gdzie Oglądać?
Stawka większa niż życie ★ Cały Serial ★ Online ★ Gdzie Oglądać?